Utorok 25. jún, meniny má Olívia, Tadeáš

Jeden deň v živote Jánosa Olajosa

Čitateľov tejto stránky nemusím presviedčať o tom, že psychika a fyzické telo úzko súvisia a sú spojené. Čo v konečnom dôsledku znamená, že všetko so všetkým súvisí. O tom, že chrbtica a jej stav sú pre zdravie človeka rozhodujúce netreba nikoho presviedčať, menej ľudí si však uvedomuje, že stav chrbta je nerozlučne spojený s našou psychikou. Spojenie mysle, tela a srdca, inými slovami tela, duše a ducha určuje stav našej chrbtice a tým aj zdravotný a psychický stav človeka.

Mám priateľa, čontkováča, je to niečo ako chiropraktik, ale pracuje inou metódou. Je známy už aj na Slovensku, občas mu prekladám a jeden deň jeho práce je dôkazom predošlých viet:

9.00 prichadza žena asi 50 ročná, bolesť jej vryla do tváre hlboké vrásky. Opisuje svoje peripetie ako ju posielali od lekára k lekárovi každý jej oznamil, že on už nemôže pre ňu nič viac urobiť. Napokon ju poslali na rehabilitácie a jej fyzioterapeutka, keď už bola na konci s liečbou a zdravotný stav pacientky sa nezlepšil,navrhla, aby vyhľadala liečiteľa. Jánoša našla na youtube a rozhodla sa. Keď prišla, vďaka bolesti sa pohybovala pomaly a krívala, bolesti v krížoch jej nedovolili zohnúť sa, chodiť, spať ani sedieť pri práci. Každý deň v práci a večer v posteli bol pre ňu utrpením. Jánoš bol jej poslednou nádejou pred závislosťou na liekoch proti bolesti. Jánoš sa na ňu pozrel a spýtal sa, či jej niekto povedal, že má skríženú panvu. Upozorňujem čítajúcich lekárov, že v mene pochopenia svojho stavu sa Jánoš nevyjadruje odbornou terminológiou. Poprosil ju, aby si ľahla na masážny stôl a začal s nápravou. O pár minút ju požiadal, aby sa predklonila, prešla sa po miestnosti a povedala, či ju bolia este nohy a kríže. Všetko bolo v úplnom poriadku. Pani plakala od štastia. Najmä si vyhodila z hlavy lekársku formulku, že jej stav je nezvratný a má sa s tým naučit žiť. Toto by lekár nemal nikdy povedať pacientovi.

9.30 prichádza 35 ročná žena. Nemôže už roky otehotnieť. Vyskúšala všetky dostupné možnosti vrátane umelého oplodnenia. Nič. Janči zistil, že v oblasti od hrudníka po stehná má blokovanú energiu. Telo tam má tvrdé, nepoddajné, chladné akoby mŕtve. Zatiaľ išlo iba o energetické bloky, na fyzickej úrovni sa ešte neprejavili, hoci neplodnosť bola ich dôsledkom. Orgány ako maternica a vaječníky sa ešte z medicínskeho hľadiska javili ako zdravé. Jánoš odstránil bloky a ostatné si už telo vyrieši samé. U každého nastane samoliečebný proces, podľa úrovne jeho myslenia, podľa jeho životného štýlu a úrovne jeho vedomia. Preto sa nedá predpokladať, čo urobí telo. U každého zareaguje individuálne. Či táto pani otehotnie momentálne nikto nevie, ale isté je, že jej telo je teraz v stave, ktorý hovorí, že zdravá neblokovaná maternica dostane signál, že môže pripraviť hniezdo pre budúce babätko, ak to dovolia ostatné okolnosti.

Image18

Tretia v ten deň je 46 ročná žena. Bolí ju celý chrbát, krčná chrbtica a neustále sa cíti unavená. Navyše sa pridala ešte chrípka. Jánoš sa na ňu zadíval a spýtal sa aký vzťahový problém rieši a prečo sa nevie rozhodnúť. Rozplakala sa a povedala, že sa chce rozviesť, ale bojí sa, aby neublížila svojmu manželovi, lebo on jej na začiatku ich vzťahu podal pomocnú ruku. Dnes ju ale manipuluje, uráža a ubíja svojou žiarlivosťou. Janči jej vysvetľuje, že zatiaľ je to iba chrípka, čo jej dáva telo ako varovný signál, že z duševného problému sa už stáva fyzický. Neskôr to už môže byť oblička, alebo rakovina, ktoré ju budú upozorňovať na to, že je čas rozhodnúť sa. Jánoš napravil všetko, čo bolo treba a dáma odišla. O pár hodín zatelefonovala, že mal pravdu. Rozhodla sa riešiť situáciu, vziať veci do vlastných rúk, pozrieť sa do očí pravde bez emócií. Uľavilo sa jej a nabrala energiu. Ďakovala za stav, v ktorom sa ocitla. Vzpriamená, rozhodná, ľahká, smelá - taká ako jej chrbtica.

22 ročná Judita si priniesla lekársku správu o tom, že už v tomto veku má artrózu a osteoporózu. Najskôr mala bolesti v päte, neskôr, ako keby sa jej bortili členky. Chôdza bola sťažená a bolestivá. Lekári odporúčali menej pohybu, šetriť nohy, inak ju čaká invalidný vozík. Jánoš sa pozrie na jej topánky a odporúča jej nosiť topánky na nižších ako 10 centimetrových podpätkoch. Odporúča veľa pohybu denne minimálne 40 minút rýchlej chôdze. Dievčina sa pýta na príčinu svojho problému. Dostáva odpoveď, že je veľmi dominantná, ale svoju dominanciu nemôže uplatniť v práci, v ktorej je aj desať hodín denne, lebo jej šéfka, je ešte dominantnejšia, staršia a vyššie postavená. Navyše žije v cudzom prostredi , slovenka v čechách a tak je jej silná vôľa v rozpore s jej možnosťami. Potom Jánoš uvoľnil kŕče v oblasti achilovky a v lýtkach, bolesti prestali, kráčala ľahko, cítila sa dobre. Na záver jej ešte odporúčal, nájsť si pravé miesto, kde bude mocť dostať do harmónie svoje vnútro s prostredím, aby členky boli opäť silné a pevne ju držali. Možno to miesto bude horšie finančne ohodnotené, ale to je vec rozhodnutia. Na miske váh je zdravie alebo peniaze. Každý sa musí rozhodnúť sám.

70 ročnú starú ženu, ktorá prišla po nej podopierajú dvaja muži. Paťdesiatnik a tridsiatnik. Bolia ju bedrové kĺby. Prichádza už druhý raz. Jej stav sa zlepšil iba trocha. Opäť opakuje, že kvôli bolestiam už nikam nechodí, málo sa pohybuje, cíti sa vylúčená z bežného života. Pustne, opúšťa sa. Jeden z mužov bol jej syn a druhý jeho intímny priateľ. Dlhodobý stres z toho, že jej syn je gay, s čím suvisí aj to, že ona neuvidí svoje vnúčatá, nebude mať pokračovanie sa podpísal na jej stave. Nevidí východisko… Jánoš ju napravil a odporúčal jej prísť o dva o tri mesiace, keď sa vyrovná s tým, čo jej oznámil. Ubezpečil ju, že keď sa so situáciou vyrovná inak, než cez ego, ktoré si hovorí, že ona je tolerantná, dobrá, ale cez srdce a vo svojom synovi bude vidiet hlavne dušu, ktorej netreba nič tolerovat ani odpúšťať, zistí, že sa jej stav zlepší a nebude musieť ísť na operáciu kĺbov.

Predposledná v ten deň bola krásna 27 ročná slečna J. Nevideli sme ju prvý raz. Predtým prišla so zablokovanou krčnou chrbticou. Mala bolesti hlavy, všetko sa zlepšilo, ale dnes vraj mala intuitívne vnuknutie, že má prísť. Janči zistil blok v oblasti brucha a vaječníkov. Potvrdila mu, že miesto ktoré práve identifikoval ako blok ju bolievalo už v detstve. Ťaháš so sebou problémy, ale aj poznatky z minulého života. Bola si liečiteľka, ale miešala si všetko dohromady biele s čiernym. Je potrebné zbaviť sa tohoto života. A tie vedomosti, ktoré si získala využiť v prospech ľudí, ktorých začneš liečiť teraz. Momentálne ťa fascinujú niektorí ľudia, ktorých obdivuješ, ale oni cez ten tvoj zbytočný obdiv a tvoju čistotu si dokážu vziať niektoré tvoje tajomstvá. Pochopenia nájdeš v posilnení sebadôvery a v meditácii. Tvojou úlohou je liečit, ale najskôr sa zbav pocitu, že iní vedia viac, že ešte nenastal čas… Uplatňuj svoje dary, skôr ako ich stratíš. Jej sa rozžiarili oči a povedala, že prázdne miesta v jej skladačke sa zapĺňajú. Vyjasňujú sa jej príčiny istých dejov, verí, že sa jej objasnia aj iné veci a sľubuje, že sa ešte zastaví.

Image8

Aby to nebolo málo prichádza naša spoločná známa. Organizovala návštevu filipínskych liečiteľov u nás. Chvíľu spomíname na Marcusa Orbitu, ktorý šiel vlani liečiť na nebeské pláne, vzdávame mu hold za všetko, čo dokázal, za jeho skromnosť a veľkosť. Kamarátka nám rozpráva, ako bola s Marcusom aj v jeho posledných chvíľach a ako jej odovzdal poznatky z kozmickej chirurgie. Do rozhovoru vstúpil Jánoš. Prečo si taká sivá a hrbatá, spýtal sa. Bez štipky chuti do života. Porozprávala nám, že mala veľmi ťažký rok , nedarilo sa jej v činnostiach, ktoré ju živili, veľa prekážok musela prekonať, ale už sa začína dariť. Vieš prečo to bolo, spýtal sa Janči. Nešla si po svojej ceste. Neplnila si svoje poslanie. A čo je moje poslanie, spýtala sa. Liečiť ľudí tak, ako ťa učil Marcus. Možno to budeš robiť trocha inak. Možno nekrvavou cestou. Je načase pustiť sa do toho. Uvidíme sa o mesiac. My budeme tvoji prví pacienti.

Pomocť procesu uzdravenia može každy. Spôsobov je veľa. Viera, meditácia,vizualizácia,cvičenie, strava… Človek sa nesmie spoliehať na to, že teraz bol u liečiteľa a ten za neho spravil prácu. Nie, ten ho len vrátil na štartovaciu dráhu. To ostatné je v jeho vlastných rukách a možnostiach, ktoré vytvorí pre zlepšenie svojho stavu.

-

Erika Vincourekova


Image20

Maďarský liečiteľ - csontkovács János Olajos v akcii


Múdrosť na dnes

„Ako sa zlato a striebro vážia v priezračnej vode, duše sa vážia v mlčaní. Vyslovené slová zavážia iba vďaka tichu, v ktorom sú ponorené."

Čítali ste už ?