Štvrtok 13. august, meniny má Ľubomír

Žijeme na svojom, cudzie nechceme...

Vravia to Slováci už dlhé roky. Keď Miro Žiarislav Švický – hovoril a písal o tom, že naši prekovia boli v Karpatskej nížine dlhé storočia, keď rovnakú teóriu rozvíjal vo svojej knihe Dr. Hromník a ďalší, bolo zle. Vlastne načo menovať autorov dôkazov bolo dosť, ale viac bolo pochybovačov.

Maďarská pýcha a nezdravé národovectvo podporované školstvom v Maďarsku presvedčili mnohých, že sme prišli na toto územie dlho po Maďaroch (niekedy v deviatom-desiatom storočí). Dokonca bývalý maďarský prezident Arpád Goncz tvrdil, že po Avaroch prišli na toto územia práve Staromaďari - Húni.

Dnes je už jasné, že želanie bolo otcom tejto myšlienky. Dôkazy hovoria o opaku. Niekoľko renomovaných laboratórií v USA zopakovalo veľkoplošnú genetickú štúdiu na území Maďarska a opäť dospeli k rovnakým výsledkom, ktoré sú pre mnohých šokujúce. Iba 5% obyvateľov Maďarska má stopy ugorských – staromaďarských génov. Naopak viac ako polovica obyvateľov Maďarska má slovanské gény. Závery tejto štúdie potvrdil aj profesor Cavalli-Sforza, ktorého spočiatku za uverejnenie týchto výsledkov často kritizovali. V pomerne krátkom čase si laboratórne techniky modernej genetiky osvojili odborníci v mnohých krajinách, pridali sa k nim aj maďarskí genetici a uskutočnili rozbor DNA obyvateľov Maďarska. Výsledky boli nepríjemné. Ďalší raz potvrdili, že iba to, že 5% ľudí v Maďarsku má maďarské gény. 50 % má Slovanské a ostatní majú germánske, valasko-romanské a iné.

Pre vedcov z toho vyplýva, že Maďari v súčasnom Maďarsku zväčša Maďarmi nie sú.

Slovenskí genetici tiež pracovali a dospeli k výsledku, že viac ako 80% Slovákov zdedilo gény po predkoch. Tí obývali túto oblasť už 6000 rokov pred Kristom. To znamená, že naši predkovia v oblasti severokarpatského oblúka a pridunajských nížin tu žili už pred 8.000 rokmi, čo je takmer rekord v etnickej autenticite.

-


Múdrosť na dnes

„Nesnaž sa prevyšovať ostatných, ale sám seba."

Čítali ste už ?