Utorok 28. september, meniny má Václav

Vynikajúca liečebná kúra Dr. Budwigovej

Centrum čínskej tradičnej medicíny uvádza: Pre vyznávačov alternatívnej medicíny sme pripravili v spolupráci s Centrom čínskej tradičnej medicíny (ČTM) Dr. Borisa Subotića seriál o zdraví. Nájdete v ňom nielen metódy ČTM, ale aj v praxi odskúšané iné postupy alternatívnej medicíny. Seriál bude slúžiť všetkým, ktorí sa zaujímajú o svoje zdravie, či už preventívne, alebo majú nejaké zdravotné problémy. Začíname všeobecne zdraviu prospešnou metódou Dr. Budwigovej.

Aj keď som odborníkom na čínsku medicínu, moja prax potvrdzuje, že je dobré pri liečbe používať aj účinné spôsoby z iných alternatívnych metód, ktoré prinášajú veľmi dobré výsledky a ktoré sú užitočné pre všetkých.

Kúra Dr. Budwigovej

Jednou z metód, ktorú nemôžem nespomenúť je kúra Dr. Budwigovej. Možno o nej počula už väčšina z vás, ale vždy sa niekto nájde, kto o nej nevie a môže mu pomôcť. Už veľa rokov ju odporúčam ľuďom so zdravotnými problémami. Základom tejto kúry je pravidelné a dlhodobé užívanie ľanového oleja v spojení s mliečnou bielkovinou, najlepšie tvarohom. Bohužiaľ, výsledky, ktoré som očakával od tejto kúry, neboli spočiatku dostatočné. Skúmal som, prečo je to tak a na základe rozhovorov s ľuďmi, ktorí sa dali na túto kúru, som zistil pravú príčinu. Vždy som zdôrazňoval správne skladovanie oleja aj jeho krátku životnosť, nakoľko veľmi rýchlo podlieha oxidácii. Keď mi začali ľudia hovoriť, že si kúpili ľanový olej, ktorý nebol skladovaný v chlade, alebo že má pol ročnú až ročnú trvanlivosť, hneď som pochopil. Tým pravým dôvodom neúspechu bol nekvalitný ľanový olej. Keďže som preštudoval veľa literatúry o Dr. Budwigovej a jej účinnom spôsobe liečenia pomocou ľanového oleja, bol som presvedčený o správnosti tejto metódy. Pre istotu som ešte odcestoval do Nemecka, aby som sa tam stal certifikovaným poradcom Dr. Budwig terapie a aby som mal veci úplne pod kontrolou, začal som sám tento olej vyrábať.

Ľan je veľmi náchylný na oxidáciu a zoxidovaním stráca svoju hodnotu, dokonca sa stáva škodlivým. Keď sa dodržia prísne výrobné a skladovacie podmienky, môžeme očakávať aj výborné zdravotné výsledky. V prvom rade musí byť ľanový olej lisovaný za studena. Vylisovaný sa musí plniť do fliaš z tmavého skla a okamžite sa musí skladovať v chlade. Po otvorení má krátku životnosť.

Pri používaní kvalitného ľanového oleja som zaznamenal u mnohých ľudí vynikajúce výsledky, ktoré pociťovali sami na vlastnej koži a kúru začali odporúčať svojim rodinným príslušníkom a známym. 

Kto je Dr. Budwigová a ako sa liečia choroby stravou?

Dr. Budwigová je nemecká vedkyňa, doktorka fyziky a chémie, nominovaná sedemkrát na Nobelovu cenu. Svet jej vďačí za mnohé objavy, medzi ktorými je možno najzaujímavejší ten, že rakovina sa dá vyliečiť stravou.

Kľúč jej úspechu bolo objavenie dvoch mastných kyselín, ktoré si naše telo nedokáže samo vyrobiť, a to linolová a alfa-linolénová kyselina. Tieto esenciálne mastné kyseliny sú nevyhnutné pre výstavbu fosfolipidnej dvojvrstvy bunkových membrán a keď ich telo nedostane v strave, nahrádza ich inými, menej užitočnými tukmi, ktoré narúšajú integritu a funkciu membrány a dochádza tak k jej nepriepustnosti. Následkom toho sa kyslík a živiny nedostanú cez takúto membránu do bunky a tak sa bunka hľadajúc energiu prepne z aeróbneho na anaeróbny metabolizmus vyrábajúc pritom kyselinu mliečnu, ktorej prítomnosť naznačuje, že môže ísť o nádorové ochorenie.

V súčasnosti je Dr. Budwigová a jej protokol výživy na báze čerstvého tvarohu a ľanového oleja uznávaný na celom svete a v Nemecku je od r. 2007 otvorené aj prvé centrum Dr. Budwigovej na edukáciu Budwigovej-poradcov. Prednosť tejto terapeutickej metódy je v tom, že sa ňou môžu liečiť aj ťažké ochorenia, ako napr. rakovina.

Zo svojej praxe môžem potvrdiť, že reumatické ochorenia sa touto metódou môžu úspešne liečiť až do úplného vyzdravenia človeka, pomáha aj pri ľahších prípadoch psychických ochorení, ktoré vznikajú na základe tráviacich problémov. Dobré výsledky som zaznamenal pri ochoreniach dýchacej sústavy a vynikajúco pomáha pri zápche a ostatných tráviacich ťažkostiach. Pravidelná konzumácia a úprava jedálneho lístka významne ovplyvňuje priebeh diabetes, niekedy až do úplného vyliečenia.

Vieme, že pečeň detoxikuje, t.j. očisťuje naše telo od nečistôt a toxínov a práve táto kúra pomáha dôkladne čistiť pečeň.

Nemožno nespomenúť, že aj športovcom sa po rôznych úrazoch oveľa lepšie riešia ich následky a ich celková fyzická aj psychická kondícia sa zvyšuje. Budwigovej kúra v spojení diagnosticko-terapeutickou metódou Informoterapia alebo KV-kvantová terapia je vynikajúcou možnosťou, ako sa do vysokého veku udržať v dobrej a zdravej kondícii.

Dr.Boris Subotić, www.centrumctm.sk


Múdrosť na dnes

„Ako sa zlato a striebro vážia v priezračnej vode, duše sa vážia v mlčaní. Vyslovené slová zavážia iba vďaka tichu, v ktorom sú ponorené."

Čítali ste už ?