Pondelok 18. november, meniny má Eugen

Jedna a jedna môže byť viac ako dva, ak sa spoja dve skvelé techniky nápravy organizmu.

Veľa som už písala o problémoch chrbtice a psychosomatických príčinách týchto ťažkostí. Keďže sa stali “chyby v myslení” naším návykom, len málokto si dokáže s nimi poradiť. Hľadala som preto možnosti, ako pomôcť ľuďom po náprave chrbtice, aby ten dobrý stav vydržal aspoň dva roky. K Jančimu Olajosovi sa po náprave vracajú ľudia tak po roku. Pokiaľ to nie sú zubárky, futbalisti, vrcholoví športovci alebo murári. To sú ľudia, ktorých chrbtica je obzvlášť skúšaná a tak musia chodiť na nápravu častejšie.

Napokon sa zdá, že som našla niečo, čo by malo udržať stav chrbtice a spustené samoozdravné liečenie čo najdlhšie. Je to novinka a preto ju ešte budem musieť overiť v praxi a počkať na dlhodobejší účinok.

Nazýva sa andulačná terapia. Je to liečebná metóda fungujúca na biofyzikálnom princípe, ktorú vyvinuli nemeckí vedci vo Švajčiarsku. Liečba prebieha na špeciálnych ležadlách. Jej cieľom je rozkmitať všetky telesné tekutiny a naštartovať v tele samouzdravujúce procesy. Vytváraním terapeuticky účinných kmitov v tele a s tým súvisiacou stimuláciou vegetatívneho nervového systému sa pri mnohých zdravotných problémoch dá dosiahnuť ich významné zlepšenie. Andulácia podporuje prekrvenie a látkovú výmenu. Technológia a metodika je dielom športového lekára profesora Dr. Rolanda Stutza, predsedu Nemeckej spoločnosti pre andulačnú terapiu v Berlíne (DGA).

Je vhodná pri liečbe chronických aj civilizačných chorôb západnej spoločnosti, ako je artróza, stuhnutá šija, migréna a reuma. Pomáha liečiť nadváhu, zvýšené svalové napätie a syndróm vyhorenia. Andulácia rieši ťažkosti na bunkovej úrovni. Je to „korekcia bunkovej informácie“. Pôsobí priamo na bunkové tkanivo pohybového aparátu, nervového a svalového systému a na telesné tekutiny, krv a lymfu.

V kombinácii s nápravou chrbtice sa mi zdá táto metóda priam dokonalá. Stáva sa totiž, že po náprave húnskou metódou nastane zlepšenie, ale niekedy trvá menej ako mesiac, ľudia sa vracajú s bolesťami naspäť. Janči vždy zistí, že majú “lenivú lymfu”. Pri náprave sa spustia zadržané energetické bloky a lymfa začne prúdiť a odvádzať toxíny z tela, lenže je tak plná a vďaka nedostatku pohybu tak slabo pracujúca, že sa zasa vytvoria bloky a vzniknú bolesti. Ale ľudia neveria, že za tak krutými bolesťami je jednoducho nedostatok pohybu. Pýtajú sa, ako sa majú pohybovať, keď ich všetko bolí, neveria, že na chvíľu treba tú bolesť prekonať. Tak vzniká začarovaný kruh. Riešením by bola andulácia. Okrem iného cielene účinkuje pri zlepšenie metabolizmu, látkovej výmeny, odkyslení organizmu a pomáha prekrvovať vnútorné orgány. A to je ideálne pre návrat tela k zdraviu.

Pre večných sťažovateľov a lenivcov však nebude ani toto tá správna cesta, lebo ako podotýka autor tejto metódy : “Andulácia nesľubuje okamžité zázračné vyliečenie bez nášho úsilia. Andulácia nelieči, ale otvára telu cestu, aby sa uzdravilo samo.” Presne toto sľubuje aj stará húnska metóda nápravy chrbtice.

Mne sa zdá, že pre všetkých, ktorí majú naozaj záujem urobiť niečo pre svoje zdravie, je spojenie týchto dvoch techník takmer dokonalé.

Nemecký časopis Neue Apotheker priniesol rozhovor s profesorom Stutzom . Niektoré zaujímavé časti z neho vám predkladám. Rozhovor s Jančim Olajosom si môžete pozrieť na youtube. O tom aký význam má pre nás chrbtica svedčí, že mal už viac ako stotisíc zhliadnutí.

-

Pán profesor, pojem andulačnej terapie získava čím ďalej tým väčšiu pozornosť pacientov a pacientok. Čo sa v skutočnosti za touto formou liečby skrýva? Môžete nám vysvetliť, prečo je princíp účinku andulácie určujúci a prečo má pomáhať mnohým pacientom?

Väčšina chronických ťažkostí má spoločnú príčinu, ktorá spočíva v nedostatočnom prekrvení organizmu alebo v zlom metabolizme. Andulácia cielene ovplyvňuje aktuálny stav ciev tým, že stimuluje ich vlastnosti. Uzatvára malé zdroje krvácania a eliminuje nedostatočné prekrvenie. V rámci andulačnej terapie sa intenzívne stimuluje krvný obeh a lymfatický systém. Andulácia ďalej zaručuje lepšie zásobenie tela kyslíkom a živinami, respektíve likvidáciu jedovatých látok a metabolitov. Zvlášť pôsobivé sú pozitívne efekty na vegetatívny nervový systém. Andulačná terapia ďalej umožňuje vznik tzv. stochastických rezonančných fenoménov v endotele, ktoré môžu v rámci liečby viesť k požadovaným cievnym zmenám.

Môžete nám povedať pre koho je táto metóda vhodná a aké sú jej vedľajšie účinky?

Andulačná terapia pôsobí priamo na príčiny ochorenia, takže nelieči len symptómy. Andulačná terapia aktivuje vlastnú samoliečebnú schopnosť tela. Túto biofyzikálnu liečebnú metódu môžu používať ľudia každého veku, nemá žiadne vedľajšie účinky. Má tak preventívne a podporné účinky, ako aj liečebný vplyv u existujúcich ochorení. Andulačná terapia necieli len na špeciálny systém orgánov, ale rovnakou mierou pozitívne ovplyvňuje všetky funkcie organizmu.

Pán profesor, v čom vidíte najväčší význam andulačnej terapie?

Predovšetkým v tom, že je sa ňou možné vo veľkej miere zamerať na individuálnu situáciu pacienta. Vezmite si, napríklad, situáciu dvoch pacientov: jeden z nich je dôchodca, pre nedostatok pohybu trpí bolesťami chrbta a má sklony k metabolickému syndrómu. Druhý je o 20 rokov mladší, ale s veľmi náročným zamestnaním. Vďaka tomu trpí silným preťažením svalov, ktoré je také zlé, že nemôže v noci spať. Obaja pacienti sú s týmito ťažkosťami konfrontovaní už niekoľko rokov a školská medicína by im pravdepodobne predpísala liečbu diclofenacom. Andulácia umožní diferencovanú liečbu a môže sa veľmi špecificky zaoberať popísanými potrebami dôchodcu alebo stresovaného pracujúceho.

Vidím veľkú budúcnosť tejto liečebnej metódy. Stojíme na začiatku histórie úspechu. Pretože to, čo platí pre všetky liečebné metódy, platí aj pre anduláciu. Kto vylieči, ten má pravdu.

Aké sú hlavné účinky andulačnej terapie?

- výrazné zmiernenie napätia chrbtového svalstva, bolestí chrbtice

- stimulácia lymfatického systému, detoxikácia a odkyslenie organizmu

- odstraňovanie bolestí hlavy, tlaku, migrény a napätia šijového svalstva

- veľmi účinné pôsobenie pri bolestiach kĺbov, reume, artróze, rednutí kostí

- podpora pri odstraňovaní celulitídy

- odbúravanie nebezpečného viscerálneho tuku

- stimulácia čriev pri tráviacich problémoch

- zlepšenie látkovej výmeny napr. pri nadváhe

- výrazná pomoc pri prerušovanom spaní alebo nespavosti

- rýchla regenerácia pri psychosomatickom vyčerpaní

-

Spracovala Erika VincourekováMúdrosť na dnes

„Keď sa budete snažiť porozumieť celému vesmíru, nepochopíte nič. Keď sa pokúsite porozumieť sebe, pochopíte celý vesmír."

Čítali ste už ?