Sobota 6. jún, meniny má Norbert

Ktorá metóda je účinnejšia, hypnóza či regresná terapia?

Bolo to dávno, ezoterika na Slovensku bola v plienkach a ja som bola zamilovaná do “psychotronika”. Čo to je, som nevedela, ale to že robí zázraky som zistila skoro. Pri prvom stretnutí mi vzal z prsta obrúčku, chvíľu ju podržal v rukách a potom mi len tak oznámil, že ju nosila moja stará mama, povedal ako vyzerala, kedy zomrela, kedy sa vydala, koľko mala detí... No, nemilujte ho.

Potom urobil niekoľko zázrakov pred mojimi kamarátkami. Povedal im diagnózy, či presne opísal ich byty, v ktorých nikdy nebol a ja tiež nie, takže som mu nemohla poradiť. Niektorým sňal migrénu z hlavy a ona sa už nikdy nevrátila. Tu tam naznačil, že odprevadil nejakého ducha do svetla. Inej kamarátke pomohol vyliečiť dieťa, choroba vraj patrila k minulému životu...To ma zaujalo ešte viac. Začala som škemrať, že aj ja mávam migrény a možno aj nejakú chorobu z minulosti a mne kto pomôže. Nenaletel, ale jedného dňa, keď som opäť riešila priateľku, ktorú som súčasne milovala aj nenávidela sa ma spýtal, či chcem naozaj ísť do hypnózy a zistiť prečo to tak mám. Súhlasila som. Vysvetlil mi, že regresná terapia v hypnóze obnáša dosť nebezpečenstiev, ak ju robí amatér. (Môj drahý bol psychiater, vyškolený aj na terapie v hypnotickom stave). Najskôr sme sa dohodli, že to urobíme tak, že mi on povie, kam som sa dostala, ak by tam bolo niečo, čo by som nechcela vedieť. Pri hypnóze človek ide v deji a nedokáže z neho vystúpiť, kedy chce.

Druhý raz som sa už smelšie pustila do toho. Chcela som, aby som si všetko, čo som zažila pamätala. Nejde teraz o zážitky, ale o to, že som mnohé veci v rámci súčasných stavov lepšie pochopila. Aj s tou kamarátkou. Boli sme spolu veľmi často, aj ako súrodenci, aj ako mama a dieťa, aj milenci, aj najväčší nepriatelia. Podľa správania som si potom priraďovala pocity. Vďaka regresu som dokázala pochopiť aj nešťastné lásky svojej matky cez jej naladenia získané v detstve a v minulom živote. Ľahšie som sa vzdávala získaných a prebratých schém z mojej ženskej rodovej línie. Bolo to príjemné a zložité. Jeden život, kedy som bola v Indii veľmi chudobná krásna mladá žena, ktorú nasilu vydali za staršieho muža a neskôr ma s ním aj upálili, mi objasnil môj strach zo vzťahov s oveľa staršími mužmi.

Roky šli a ja som zabudla na svoju zázračnú lásku aj na regresnú terapiu. Zrazu sa ma pýtala priateľka, či niekoho kto robí regres nepoznám. Môj bývalý “čarodej” sa už tomu nevenoval, tak som hľadala niekoho iného. Ako skúsená som nechcela odporúčať bez skúšky. Na internete som našla dve tri mená, vyskúšala som, ale ich terapie nestáli za to.

Začala som hľadať iné metódy. Našla som, ale s tou v hypnóze sa veľmi nedali porovnať. Kamarátka sa tam napriek tomu vybrala a bola spokojná.

Počas celej terapie ste pri vedomí v alfa hladine. Terapeut vám dáva otázky, alebo vás navádza, pozrite sa, aké ste mali šaty...(podľa toho zistíte storočie, stav, bohatstvo...), o chvíľu vás niekto osloví (zistíte svoje vtedajšie meno), akou rečou hovoríte, povedzte pár viet), prečo vám táto vlastnosť prekáža aj v tomto živote? Existuje spôsob ako sa jej zbaviť? Atď, atď.

Udalosti, ktoré sa počas terapie vybavujú, sú racionálnou konštrukciou psychiky na určitý problém. Oba spôsoby sa mi zdajú dobré, hoci ja som za hypnózu v odborných rukách.

Vďaka regresu som si uvedomila, ako môže jednoduchá veta alebo udalosť z minulosti úplne zablokovať našu súčasnosť. A nie vždy musí ísť o minulé životy. Môže to byť aj súčasné detstvo, alebo náš život v maminom brušku. Stačila jediná veta, napríklad, že si ešte nemôžeme dovoliť dieťa, lebo nemáme na to prostriedky, ktorú sme začuli v brušku a v dospelosti sa čudujeme, prečo nemôžeme mať deti, keď všetko z hľadiska súčasnej medicíny máme v poriadku.

Regresná terapia dokáže dať odpovede na mnohé nedoriešené problémy a situácie v našom živote. Keď však očakávame, že sa dozvieme, či sme boli Kleopatry, strácame zbytočne čas a peniaze. Dobrý terapeut sa s vami na začiatku porozpráva o problémoch, ktoré chcete riešiť a až potom urobí regres. Počas rozhovoru by mal zistiť o čo vám ide. Ak len o zvedavosť buďte vďační ak vás pošle domov.

-

Erika Vincoureková


Múdrosť na dnes

„Každý má práve toľko samoľúbosti, koľko mu chýba rozumu."

Čítali ste už ?