Pondelok 24. február, meniny má Matej

Najťažšia cesta človeka

Hovorí sa, že približne tridsať centimetrov z hlavy do srdca je najdlhšia púť, ktorá nás čaká na ceste životom. Ešte nedávno to bola iba filozofická záležitosť. S rozvojom kvantovej fyziky sa stáva vedeckou teóriou.

Vedci zistili meraním, že srdce má 5OOO krát silnejšie magnetické vyžarovanie ako mozog. Ešte nedávno sa predpokladalo, že práve mozog riadi činnosť všetkých orgánov, dnes kvantoví fyzici vyvracajú túto teóriu a dokazujú, že práve srdce dáva pokyny mozgu k jeho činnosti. Keď sa to vezme od základu, znamená to, že práve srdce stojí aj za naším úspešným, či neúspešným životom. Keďže je srdce orgán lásky, dalo by sa povedať, že náš úspech alebo lepšie povedané spokojnosť závisí od našej srdečnosti. Všimnite si tie typy ľudí, o ktorých sa hovorí, že sú samé srdce. Sú príjemní, ochotní, priateľskí, srdeční, láskaví a spokojní. Naopak, človek bez srdca môže mať všetko, ale stále mu niečo chýba. Je nespokojný, hašterivý závistlivý, neochotný. Nešťastný.

Magnetizmus srdca nám zaručuje to, čo nazývame šťastím. Každý si pod tým samozrejme predstavuje to svoje, ale dôležitý je výsledok. Jeho dôkazom je zdravie a chuť do života. Harmonický vnútorný stav. A ten sa nedá dosiahnuť z logiky, ktorú nám diktuje mozog.

Srdce znamená mať odvahu žiť a nepoddať sa, veriť v dobro. Rozdiel medzi spokojným a nespokojným človekom spočíva v tom, že ten spokojný vyvíja aktivitu zo srdca a ten nespokojný z hlavy. Vyžarovanie týchto dvoch energií je neporovnateľné,Srdce dokáže chápať, súcitiť nadchnúť sa, zahorieť, podporovať, dodať odvahu aj iným...Ako funguje komunikácia srdca s ostatnými orgánmi v tele? Pomocou emócií. Preto nie je jedno, čomu dovolíme aby nás ovládalo. Či radosti alebo zlosti, či odvahe alebo úzkosti a strachu, či nádeji alebo beznádeji. V našich emóciách a v ich kontrole sa nachádza kľúč k nášmu srdcu a k nášmu šťastiu. Z tohto hľadiska sa potom jednoduchšie chápe, že každý je strojcom svojho osudu.

Ďalším komunikačným systémom sú naše presvedčenia, staré vzorce správania, ktoré obmedzujú slobodu nášho srdca a vytvárajú okolo neho steny väzenia. Je načase zbúrať ich a skrátiť tak cestu z hlavy do srdca.

Keď už vieme, že rozhodujúca nie je hlava, logika, presvedčenia, nič nám nebráni viac sa orientovať na svoje srdce. Viac vnímať slobodu a láskavosť. Ako zásady a prísnosť. Všimnite si, že nešťastní a neúspešní ľudia sú často veľmi zásadový, prísny k sebe aj k ostatným, sú bez humoru a srdečnosti. Už viete prečo.

Elektromagnetické pole srdca je teda ovplyvňované našimi emóciami, presvedčeniami, ktoré potom spätne ovplyvňujú mozog a ďalšie orgány nášho tela. Elektromagnetické vlny z neho sa šíria potom von do priestoru. A my, či si to uvedomujeme alebo nie si ich dokážeme prečítať, zachytiť. Preto niekedy reagujeme na niekoho podráždene, hoci navonok na to nemáme nijaký dôvod. Naše srdce tlmočí všetky naše presvedčenia, emócie a predstavy do vlastnej reči kódovanej do vĺn a kmitočtov. A tie potom vysielame. Elektrická sila srdcového signálu je podľa kvantových fyzikov až 60x silnejšia než signál mozgu. (magnetické pole srdce dokonca 5000 krát silnejšie než pole mozgu).

Vyplýva z toho, že srdcom dokážeme odovzdať omnoho viac než mozgom. V tom spočíva aj úspech a obľúbenosť mnohých umelcov. Naše srdcia sú schopné vycítiť reč srdca a oceniť ju. Nedávno som čítala rozhovor s Martou Kubišovou, kde sa priznala, že spev v podstate nemá rada, miluje ho, až v momente, keď stojí na javisku pred ľuďmi. Na chvíľu ma to prekvapilo, ale keď som zbierala materiál na tento článok, pochopila som to. Ona vlastne miluje ľudí a to obohacuje ju aj ostatných.

Poučenie, ktoré vyplýva z uvedených poznatkov? Pre mňa to, že som pochopila, prečo sa mi niektoré želania plnia takmer hneď po tom ako na ne pomyslím. To sú tie zo srdca a iné sa nesplnia nikdy. To sú tie z hlavy, ktoré sa zväčša týkajú materiálneho sveta. Tým nechcem povedať, že si niekto nemôže z celého srdca želať milión. Ja mám inak postavený hodnotový rebríček, ani lepšie, ani horšie. Po svojom. Takže, ak sa vám napriek afirmáciám, vizualizácii, pokornému brblanie v riadenej meditácii nedarí naplniť peňaženku až po okraj alebo postaviť vysnívaný domček príčinu už viete. Šup teda na cestu do srdca a uvidíte, čo nastane.

Opakovanie matka múdrosti:

Mozog vysiela z pocitov a túžob, srdce vyžaruje do sveta vaše skutočné presvedčenie, teda ak je plné pochybností a strachov sú zosilnené 5000 razy. Reč srdca, aby sa premietla do reality musí byť plná viery a prijímania. Obavy do nej nepatria. Keď ich tam mozog vyšle je to celé zlé.

Na záver teda opäť to biblické: Nestane sa ti to, čo si želáš, ale to čomu z celého srdca veríš.

Myslím si, že príčinou stavu rodín, spoločnosti a sveta je nedostatok skutočnej viery v dobro. Už v škole sa učíme byť v hlave, pritom len život v srdci prináša šťastie.

Erika Vincoureková


Múdrosť na dnes

„Kto z hrdosti neprizná chyby, nemá hrdosť."

Čítali ste už ?