Pondelok 18. november, meniny má Eugen

Ako prežiť páľavu?

Počas neznesiteľne horúcich letných dní je umenie vyzerať sviežo a rozdávať energiu, najmä keď nesedíte v klimatizovanej miestnosti, nie ste na pláži, ani nenastupujete do lietadla, ktoré vás bezpečne dopraví na dovolenku.. Aj napriek tomu existujú spôsoby, ako mať dokonca aj v najväčšej horúčave peknú pleť a telo.

Keď slnko praží...

 - Vymeňte dezodorant za antiperspirant s predĺženým účinkom. Takisto môžete začať používať telový púder, najlepší z hľadiska zdravia je však liadok.

 - Postarajte sa o chodidlá. Počas horúcich dní sú opuchnuté a boľavé. Preto používajte špeciálne ochladzujúce spreje a krémy na unavené nohy a večer si ich namočte do slaného kúpeľa. Môžete ssi ich namočiť aj do vlažnej Vicentky alebo Magnézie. Minerály sa dostanú do celého tela.

 - Vynechajte prenikavé, korenisté vône parfémov. V lete môžu vyvolať bolesti hlavy. Ideálne na horúce dni sú ľahké a svieže parfumy alebo toaletné vody. Odporúčam kúpiť si ružovú vodu a naliať ju do fľaštičky s rozprašovačom. Pár razy za deň sa osviežte. Budete sa lepšie cítiť a urobíte niečo aj pre svoju pleť.

- Vzdajte sa konzumácie príliš korenených alebo slaných jedál. V horúcich letných dňoch nepadne dobre ani tradičná slovenská, či česká kuchyňa.

Pite vodu – a to čo najviac

Najlepšia je minerálka bez bubliniek. Nielenže vynikajúco hasí smäd, ale má aj blahodarný vplyv na pokožku. Najlepšie dopĺňa nedostatok vody v organizme, spôsobený intenzívnejším potením. Vďaka nej má aj pokožka peknú farbu a je dobre navlhčená. Pokožka má veľmi rada aj spŕšku minerálnej vody v spreji.

Používajte chladivý balzam – najlepšie každé ráno po sprchovaní

Na dobrý začiatok dňa neexistuje nič lepšie. Takáto procedúra nielen osvieži telo, ale zároveň mu aj dodá energiu. Aby chladivý efekt vydržal čo najdlhšie, dajte telové mlieko alebo balzam na celú noc do chladničky. V lete sú najlepšie ľahké kozmetické výrobky a je vhodné vyhýbať sa všetkým s hustou, krémovou konzistenciou, pretože dlho ostávajú na pokožke a vyvolávajú pocit lepkavosti. Na horúčavu sú dokonalé aj telové balzamy v spreji, ktoré sa rozprašujú na pokožku.

Studené pleťové masky – úľava pre oči

Aj oči sa počas horúčav vysiľujú viac ako inokedy, najmä pri dlhej práci pri počítači alebo prechádzke bez slnečných okuliarov. Masku naplnenú špeciálnym gélom dostanete kúpiť v drogériách alebo lekárňach. Pred aplikovaním ju treba ochladiť v mrazničke a priložiť na 15 minút na oči. Je to takisto ideálny spôsob, ako očiam prinavrátiť lesk pred večerným spoločenským stretnutím. Ak sa vám nechce ísť do lekárne urobte si ľadový obklad doma.

Doprajte si spánok

Človek je v týchto dňoch unavenejší ako obvykle. Keď už klesáte od únavy, alebo vám trávenie vzalo všetku silu, doprajte si 20 minútový spánok. Nie dlhší, lebo by ste sa zobudili unavenejší ako pred spaním. Nesmiete sa dostať do fázy hlbokého spánku. K tomu môže poslúžiť kávička tesne pred týmto krátkym spánkom. Prišli na to švajčiarski vedci.

-

Filip Kríž


Múdrosť na dnes

„Keď sa budete snažiť porozumieť celému vesmíru, nepochopíte nič. Keď sa pokúsite porozumieť sebe, pochopíte celý vesmír."

Čítali ste už ?