Pondelok 14. október, meniny má Boris

Vytrhnuté z denníka - Svet sa evidentne zbláznil

V novinách píšu, že sú na slnku erupcie a to znamená, že sa začne čas katastrof. Kedy nebol? Hádam patria erupcie k slnku a slnko k erupciám. No a katastrofy k životu.

Napriek tomu, vždy, keď si niečo takéto prečítam, vravím si. Čo teraz? Slnko je nervózne, nám z toho šibe a svet sa evidentne zbláznil. Mám teraz zbiť neobľúbeného suseda, utratiť psa, s ktorým žijem pätnásť rokov a čoraz menej ma baví venčiť ho, mám prestať milovať svojich blízkych a už im iba nadávať, nemám navariť deťom a budem radšej plakať nad ich krutou budúcnosťou? Kým veda nepokročí, erupcie na slnku nezmením, magnetické búrky budú aj naďalej ...ale ak stratím optimizmus, vieru a chuť žiť, čo pre mňa znamená urobiť aspoň jeden dobrý skutok denne, podľahnem prvému vírusu, ktorého stretnem. 

A tak, či je slnko nervózne alebo nie, bežím kúpiť pretlak, lebo synček má najradšej paradajkovú polievku, vnúčikom zháňam žuvačku s tetovačkou, zastavím sa u mamy s kyticou astier, ktoré miluje, vezmem od nej koláč, ktorý miluje dcéra, muža ubezpečím, že mi nebude chýbať, keď si pôjde zahrať futbal, dopíšem rozrobené veci, pripravím večeru, poupratujem kuchyňu a prichystám raňajky. Šípkový čaj je najzdravší, keď sa večer zaleje studenou vodou. Do rána sa pekne vylúhuje a vitamíny sa nezničia vriacou vodou. Potom  zaleziem do postele. Kým zaspím, budem rozmýšľať o tom, aké je príjemné v bláznivom svete pod nervóznym slnkom vytvoriť ostrov pohody.

Napokon, vedci už jasne dokázali, že pokojnému, nevystresovanému človeku, ktorý šíri okolo seba pohodu, sa vírusy vyhýbajú veľkým oblúkom.

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH, V ZDRAVOM BYTE ZDRAVÝ VZDUCH.

-


foto: https://commons.wikimedia.org

Múdrosť na dnes

„Nevidíme, čo je možné, lebo fantazírujeme o nedosiahnuteľnom."

Čítali ste už ?