Utorok 18. február, meniny má Jaromír

Nech je svet krajší - Škola intuície

Alternatívne riešenie pre rozvoj pravej mozgovej hemisféry prinášajú Ľubka Pelachová, Mirko Maduda a Lenka Madudová, ktorí založili Školu intuície. Robia aj semináre Škola intuície – aura a iné tajomstvá.

Cieľom ich tvorivej práce je naštartovať vnímanie intuície ako prirodzenej schopnosti človeka. Nech ľudia vedome vedia, že svoju prirodzenosť nemusia spochybňovať, ale majú sa ju naučiť počúvať a rozvíjať ju. Medzi pravou a ľavou mozgovou hemisférou uprostred, tam kde sa v detstve nachádza mäkučká fontanela sídli naša intuícia, naše napojenie na zdroj. Iba prepojenie pravej a ľavej mozgovej hemisféry vytvára harmonickú a spokojnú bytosť. V škole intuície sa podporuje a rozvíja emočná a mentálna telepatia, originalita, flexibilita a ďalšie schopnosti.

Ako hovorí Ľubka Pelachová: „V súčasnej dobe je veľmi dôležité, aby sme sa dokázali orientovať v záplave informácií a podnetov prichádzajúcich ku nám z vonkajšieho prostredia. Zároveň je potrebné, aby sme našli istotu vo svojom vnútri. Aby sme si rozumeli a vedeli sa spoľahnúť na signály, ktoré nám vysiela naša duša a naše telo.“

Rozvíjať tieto vlastnosti môžu v kurzoch rovnako dospelí ako aj deti. Zúčastnila som sa seminára s deťmi a bola som fascinovaná tým, ako sa tieto deti rozvíjali. Z minúty na minútu spoznávali svoje skryté schopnosti, svoje vnútro, uvedomovali si svoje pocity, svoje neuveriteľné možnosti. Boli nadšení a žiarili im očká. Nikto s nikým nesúťažil, všetci spolupracovali a naučili sa precítiť podporu a silu skupiny. Ďalšie stretnutie bude až v októbri, ale všetci sa už na to veľmi tešili.

Pýtala som sa Ľubky prečo ich rodina začala s touto činnosťou?Treba vychovať nového človeka, ktorý si uvedomí aké má možnosti a ako ich môže využívať. Cieľom je vedomý človek, ktorý bude pomáhať pri transformácii tejto spoločnosti. Nová generácia už bude mať túto informáciu zapísanú v kvantovom poli.“

Prevahou analytického myslenia, nedôverčivosťou voči veciam, ktoré nie sú „vedecky podložené“, a školskými výrokmi, že existuje iba to, čo môžeme vidieť, počuť, ohmatať človek postupne stráca schopnosť pravdivo vnímať a rozpoznávať informácie. Keď sa časom táto prirodzenosť stratí a my podliehame ilúziám, klamu, sebaklamu, mediálnemu nátlaku a podvodom, nastane čas, aby sme sa znova naučili a získali stratenú harmóniu. Ak sa nám podarí nájsť svoj kanál, prepojenie, Vyššie ja, Zdroj, Boha...volajme to ako chceme, môžeme žiť vedome a zodpovedne. Zodpovedne  cez svoje správne rozhodnutia. Keď sa naladíme, budeme si vedieť vybrať z celého poľa možností tú svoju. To pre nás jediné správne rozhodnutie.  Náš život sa potom zmení k lepšiemu. 

Tak ako platí pre všetko ostatné, že tréning robí majstra, platí to aj v tomto prípade. Semináre, ani ročná škola nie sú zázračná pilulka. Zhltneš a je to. Od každého jedného závisí, kam sa až dostane. Nie je dôležitý cieľ, ale cesta. Možno nebudete levitovať a liečiť na diaľku tisíce ľudí. Stačí, ak si urobíte poriadok v sebe a okolo seba. Svet bude ihneď krajší.

-

Erika Vincoureková     

P.S. "Ročná škola intuície ako nadstavbové kontinuálne vzdelávanie detí a teenagerov sa začína opäť od septembra v novom školskom roku 16/17. Pár miestečiek je ešte k dispozícii"


IMG_8858

-

IMG_8216

-

foto_PP


person_1001258_960_720


foto: Ľubica Pelachová, https://pixabay.com/sk/


Múdrosť na dnes

„Sila ducha sa pozná podľa jeho veselosti."

Čítali ste už ?