Piatok 19. júl, meniny má Dušana

V knižnici palmových listov v Indii je zapísaný aj váš osud

Počuli ste už o palmovej knižnici? Je to najzaujímavejšia knižnica sveta. Doteraz nie je jasné, ako funguje, napriek tomu, že vieme, kto a ako ju udržuje.

Isté je, že je stará tisíce rokov. Pred tisícročiami vyryli indickí mudrci do šesť centimetrov širokých a štyridsaťosem centimetrov dlhých palmových listov osudy ľudí, ktorí prišli na svet dlho, dlho po nich. Nielen Indov, ale aj nás Európanov, ktorí v Indii nikdy neboli. Až na zanedbateľné výnimky sa každý, kto do knižnice príde, môže spýtať na svoj palmový list. Mnísi ho nájdu podľa otlačku prsta žiadateľa. A aj keď čakanie na vyhľadanie vášho listu nebýva krátke, to, čo sa z neho dozviete, vám vyrazí dych.

V dnešnej dobe však vďaka internetu nemusíte ani do Indie vycestovať. Stačí poznať správneho človeka, ktorý vám sprostredkuje priamy rozhovor s jedným z majstrou v Palmovej knižnici a vy sa takto šikovne dozviete, čo je na listoch napísané o vašej minulosti i budúcnosti.

Jedným z takýchto sprievodcov a prekladateľov je aj Lukács Zoltán Gábor, s ktorým sa nám podarilo urobiť takýto zaujímavý rozhovor:

-
Image4_6

-

Image5_3

-

Image3_6


Palmové listy – otázka

Radka mi napísala, že si pozrela video so Zoltánom, ale nie je jej jasné, na čo všetko môže získať odpoveď, keď ju pritiahne príležitosť, dať si prečítať svoj osud. Zavolala som Zoltánovi a tu je odpoveď:

Pri čítaní palmových listov, človek nájde odpovede na najdôležitejšie oblasti života, ktoré nás všetkých zaujímajú. Zistí, aké je jeho poslanie, či bude mať partnera alebo bude žiť sám, kedy sa vydá (ožení), či bude mať jediné manželstvo alebo viac, či bude mať deti a koľko. Či ho čakajú choroby alebo pevné zdravie. Ako to bude s jeho prácou, kariérou, vzdelaním. S jeho financiami. Kedy sa mu bude dariť najlepšie, v ktorom období. Či sa má vydať spirituálnou cestou, alebo je jeho osudom užívať si hmotný svet. Skrátka, je to ako navigačný systém pre cestu autom. Môžete odbočiť, ale ak viete, kde je váš cieľ, napokon tam zakotvíte. Od vás závisí, čo budete chcieť zmeniť. Trebárs, ak máte v nejakom období mať problémy so žalúdkom, môžete im predísť, ak si zvolíte taký životný štýl, ktorý problémy eliminuje. Niekedy je v listoch napísané, že táto prekážka sa obísť nedá, tak je dobré prijať ju a pripraviť sa na ňu.

Zoltán a Erika


Múdrosť na dnes

„Aj keby sa človek všetkého nasýtil, lásky sa nenasýti."

Čítali ste už ?