Streda 19. február, meniny má Vlasta

Naprogramujte si vodu, život a zdravie vďaka kameňom a minerálom

Dnes pár slov o mineráloch a kameňoch, ktoré ovplyvňujú vlastnosti vody. Ideálne je pri užívaní naprogramovanej vody spojiť vlastnosti kameňov a vlastnej mysle, ktorá vkladá dôveru vo výsledok. Niektorí ľudia sa nad tým pozastavia s argumentom, že to sa stalo preto, lebo tomu človek uveril. Nevidím v tom nijaký problém. Aj v Biblii sa píše, že viera tvoja ťa uzdraví. Prečo by to mal byť problém? Naopak, veriť vo svoje zdravie a v silu svojho myslenia, cítenia a organizmu považujem za výborný základ pre šťastný živ

Pre všetky kamene platí, že sa musíme o ne starať. Musíme ich čistiť a nabíjať. Tak ako my ľudia sme rôzni a máme rôzne potreby, presne tak je to aj vo svete minerálov a kameňov. Niektoré čistí a nabíja slnečné žiarenie a iné zasa mesačný svit. Niektoré potrebujú studenú sprchu, iné si zasa chcú oddýchnuť v mori soli. Pri jednotlivých kameňoch sa budem snažiť uviesť aj ich spôsob čistenia a nabíjania. Všeobecne by sa dalo povedať, že tmavé,  nepriehľadné a jangové kamene majú v láske noc a mesačný svit a priesvitné kamene s výraznými farbami zasa obľubujú deň a slniečko. Všetky kamene sa dajú očistiť uložením do soli. Cca na 24 hodín. Niektoré veľmi unavené kamene, keď začnú praskať alebo stratia lesk, poprípade sa mení ich farba, treba zahrabať do zeme. Niekedy sa ešte spamätajú a tak po pol roku zasa fungujú, ale trebárs moje skúsenosti s malachitom a sodalitom sú také, že sa už viac nespamätali. Keďže pochádzajú z hlbín zeme, treba ich tam nechať. Nikdy nehádžte unavené kamene do smetí. Ani vašu babičku by ste nevložili po smrti do kontajnera. Ku všetkému, čo nám bolo dané na pomoc musíme pristupovať s úctou a láskou.

Rozdeliť môžeme kamene podľa viacerých kritérií. Napríklad tie, ktoré vkladáme do vody na:

mierne pôsobiace - patrí sem achát, akvamarín, ametyst, avanturín, heliotrop, chalcedón, jantár, jaspis, kalcit, karneol, krištáľ, magnezit, nefrit, rodonit, ruženín, sardonyx, sodalit, záhneda.

silne pôsobiace - Patrí sem achát machový, amazonit, apatit, citrín, fluorit, chryzokol, jaspis červený, labradorit, mesačný kameň, tyrkys, turmalín.

najsilnejšie pôsobiace - avanturín, granát, chryzopras, malachit (vkladá sa len do studenej vody max. na 4 hodiny), obsidián, rodochrozit, smaragd.

ďalšie delenie môže byť na:

jangové, jinové kamene a kamene dvojakej polarity

Jangové kamene

Jangové kamene pozitívne ovplyvňujú náš organizmus tým, že ho významne energetizujú. Vyžarujú silnú mužskú energiu – priebojnosť, odvahu, tvorivosť, logické myslenie, ochraňujúcu silu. Nabíjajú sa zásadne na slniečku.

Patria sem: Alexandrit, avanturín, atlantazit, avalonit, býčie oko, bronzit, citrín, granát, heliotrop, hematit, karneol, kavanzit, modrý mesačný kameň, onyx, rodonit, rubín, sardonyx, slnečný kameň, sokolie oko, tanzanit, turmalín, uranofan (pozor,rádioaktívny-používa sa iba ako homeopatikum, nesmie sa vkladať do vody).

Jinové kamene

Jinové kamene nás v prvom rade upokojujú a zbavujú stresu. Vyžarujú ženské vlastnosti – nežnosť, jemnosť, empatiu, pasivitu, vytrvalosť, pomalé pôsobenie. Sú prijímajúce. Nabíjajú sa v počas mesačných nocí.

Patria sem: Achát, akvamarín, amazonit, ametyst, ametrín, amolit, azurit, baryt, bustamit, chryzokol, chalkopyrit, čaroit, eilatský kameň, eritrit, jadeit, kobaltokalcit (predstavuje bezpodmienečnú lásku), kalcit, lapis lazuli, malachit, mesačný kameň, markazit, ruženín, selenit, smaragd, sodalit, šivov lingam, tyrkys, záhneda

Kamene dvojitej polarity

Tieto kamene majú dvojitú polaritu, silnejšie pôsobenie, ale treba byť opatrný pri ich kombinovaní. Ich čistenie aj nabíjanie je jednoduché. Vo dne aj v noci, vo vode, v zemi aj v soli.

Patria sem: Krištáľ, opál, tigrie oko, zirkon.

Keďže kamene slúžia na pozdvihnutie našich vibrácií, nezabúdajte nechať sa očariť ich krásou, venujte im pozornosť, komunikujte s nimi. Nestačí ich strčiť do vrecka, zavesiť na krk alebo si ich dať ako náramok. Zvýšite tým svoju jemnosť a ľahšie budete vnímať lásku. Najvyššiu liečivú energiu na zemi. Keby sme boli schopní tvoriť už iba bezpodmienečnú lásku, nepotrebovali by sme kamene ako pomocníkov na ceste za týmto stavom. Ježiš nechodil po zemi ovešaný drahými kameňmi, ani polodrahokamami, náramkami ...stačilo mu jeho žiariace srdce. My zatiaľ ešte potrebujeme tieto barličky. Takže ešte jedna dobrá rada. Jangové kamene, ak ich máme v podobe náramku, nosíme na pravom zápästí, jinové na ľavom.

Pár slov o vlastnostiach vyššie spomínaných kameňov.

Achát – podporuje klíčenie a plodnosť, spojenie s prírodou, dodáva citovú, fyzickú a mentálnu rovnováhu, vyrovnáva mužskú a ženskú energiu v tele, harmonizuje, podporuje sebadôveru a posilňuje imunitný systém.

Akvamarín – symbolizuje odvahu, upokojuje myseľ, prináša radosť a šťastie, chráni prostredie pred znečistením. Pomáha pri lámaní starých programov. Dodáva životnú energiu.

Alexandrit – ochranný kameň, omladzujúci, očisťujúci, regenerujúci. Harmonizuje nervový systém a pomáha uvoľňovať napätie krčných svalov.

Amazonit – Upokojuje, zmenšuje obavy a strach, blokuje a rozptyľuje negatívnu energiu a geopatogénne zóny, pohlcuje vyžarovanie mikrovĺn, zvyšuje intuíciu a filtruje informácie, ktoré spracováva mozog.

Ametyst – Mocný kameň s ohromnou ochrannou, liečivou a spirituálnou silou. Vhodný k meditáciám a podpore intuície. Zaháňa nespavosť, prináša pochopenie viacerých dimenzií života.

Ametrín – je kombináciou ametystu a citrínu a teda aj ich vlastností. Očisťuje myseľ od stresov, upokojuje, pomáha prijímať veci také, aké sú. Učí nás sústreďovať sa, najmä počas meditácie. Pomáha dostať sa na koreň problémov, odhaliť ich príčinu.

Amolit – aktivuje metafyzické schopnosti. Má v sebe zakódovanú cestu duše.

Atlantazit – obnovuje spojenie so zabudnutou minulosťou, pomáha pri rozpamätávaní sa na skryté tajomstvá, ktoré nosíme v sebe.

Avalonit – podporuje rozvoj spirituálnych schopností, otvára tretie oko, harmonizuje emocionálne, duševné a duchovné vedomie. Absorbuje a premieňa negatívnu energiu.

Avanturín – kameň prosperity, hojnosti, šťastia, patrí k najvšestrannejším kameňom, je to silný ochranný kameň, používa sa k ochrane domov, záhrad, prináša pokoj a trpezlivosť. Pomáha pri regenerácii srdca.

Azurit – zlepšuje intuíciu, pomáha rozoznať prekážky na duchovnej ceste. Odhaľuje človeku nové perspektívy, stimuluje pamäť, odstraňuje bloky v komunikácii.

(pokračovanie čoskoro)

Múdrosť na dnes

„Keď sa budete snažiť porozumieť celému vesmíru, nepochopíte nič. Keď sa pokúsite porozumieť sebe, pochopíte celý vesmír."

Čítali ste už ?