Utorok 18. február, meniny má Jaromír

Čo som sa naučila od priateľov

Túto novú rubriku by som rada rozšírila aj o vaše poznatky zo stretnutí s priateľmi, alebo s dobrou knihou.

Yusuf Cabré – liečiteľ-Taliansko:

Voda reguluje viac ako 50 funkcií v našom tele (tlak a prietok krvi, dýchanie, potenie, udržuje sviežu kožu, obmýva a čistí vnútorné orgány, pomáha filtrovať toxíny…). Stačí pravidelne piť dostatočné množstvo kvalitnej vody a liečivý proces pri artritíde, žalúdočných vredoch, vysokom krvnom tlaku, cukrovke, migrénach, chronických bolestiach sa spustí sám. Rovnako pomáha liečba vodou pri zvýšenom cholesterole, ekzémoch, zápale žalúdka, prekyslení. Zámerne hovoríme o vode a nie o tekutinách, lebo každá tekutina okrem vody sa v tele správa ako potravina. A ešte presnejšie hovoríme o vode slanej (liter vody a čajová lyžička soli), alebo s regulovaným pH. Teda o živej a mŕtvej vode. Sedemdesiat percent človeka tvorí slaná voda, slzy, pot, moč…ktorú máme spoločnú s živočíchmi, zrejme ešte z čias, kedy sme žili všetci v moriach. Všade tam, kde je voda pre ľudí nedostupná, nekvalitná, alebo ňou musia veľmi šetriť, a preto sú často smädní, je veľa chorôb, a ľudia tam prežívajú krátky a neradostný život v dôsledku mnohých degeneračných chorôb. Ľudia si často neuvedomujú , že kvalitná voda obsahuje všetky prvky periodickej tabuľky, takže nám denne dodáva aj potrebné minerály a stopové prvky. 

Intuícia, ktorej často nedoprajeme slobodu, hoci nás vedie presne tam, kde máme niečo dôležité zažiť, aby sme si uvedomili, že integrácia tela, mysle a emócii dokáže zmeniť aj silu svalov, ohybnosť kĺbov a často prináša aj zdravie, preto aj keď pre našu logiku zdanlivo hlúpo, sa občas dostávame do "prúserov". Inými slovami: Neposlúchnuť intuíciu znamená meniť svoje telo.

Bloky v tele vznikajú z akejkoľvek nezvládnutej emócie, ktorá sa pravidelne opakuje.

Marcel Vanek – spisovateľ kontaktér, priateľ:

Anjel strážny - anjelov strážnych nemáme preto, aby nás chránili, ale aby nás nahnali naplniť náš pôvodný plán, ktorý sme si pred príchodom na Zem vymysleli. Preto sa stáva, že nás anjel naženie na ľad a my si zlomíme nohu. To, aby sme si na chvíľu dopriali oddych a zamysleli sa.

Matka Tereza:

Byť za niečo – Raz sa jej pýtali, prečo neprijala pozvanie vystúpiť na demonštrácii proti vojne. Odpovedala, že keby bola demonštrácia za mier, rozhodne by pozvanie prijala.

Dala tým jasne najavo, že rešpektuje zákon o tom, že čomu venujeme pozornosť, to posilňujeme. Ak nechceš vojnu, posilňuj myšlienku mieru.

Eckhart Tolle – spisovateľ a filozof:

Prítomný okamih je naozaj to jediné, čo máme, pretože minulosť sa zmeniť nedá a budúcnosť nepoznáme. Vďaka prítomnému okamihu, v ktorom sa rozhodujeme, si vyberáme cestu a máme možnosť vytvárať si život podľa svojich schopností a možností.

Napoleon Hill – spisovateľ a guru cesty k úspechu:

Jasný zámer – v knihe Ako preľstiť diabla hovorí, že iba jasný zámer a zodpovednosť nás dokáže vytrhnúť z pazúrov diabla. Keď budete k sebe úprimný a odhalíte, čo chcete zmeniť v svojom živote, musíte si na to naozaj nájsť čas a byť plný odhodlania, nadšenia z toho ako sekundu za sekundou meníte staré, až kým sa vám nové nestane prirodzenosťou. (Zväčša táto cesta trvá 30 dní). Počas tohto procesu buďte veľmi sústredený. Dávajte pozor na každú myšlienku, ktorá vedie naspäť k starému správaniu, či mysleniu. V každej chvíli sa rozhodujte pre nové myslenie.

Malidoma Patrice Somé - šaman, profesor:

Smiech - Ak chcete komunikovať s človekom z druhého konca zemegule, ktorý hovorí celkom iným jazykom, jediné, čo potrebujete urobiť, je zasmiať sa. Smiech je univerzálnou formou komunikácie. To naznačuje, že pre ľudstvo má hlboký význam. Odhaduje sa, že smiech sa objavil u ľudí ešte pred samotným vývojom reči. Používal sa ako spôsob komunikácie medzi matkami a novorodencami, ako forma vizualizácie hry, prípadne na posilnenie skupinovej súdržnosti. Zvyčajne je smiech vôľou neovládaná odozva. Inými slovami, je to niečo, do čoho sa nedokážete prinútiť. Mechanizmus smiechu je spúšťaný v mozgu a ovplyvňuje spôsob dýchania, výraz tváre a dokonca aj svaly vo vašich nohách či rukách. Taktiež hrá významnú úlohu vo vašom zdraví. Okolo smiechu panuje veľa záhad, ktoré z neho robia najfascinujúcejšiu fyzickú reakciu, ktorej sú ľudia (ale aj zopár iných živočíšnych druhov) schopní. 

-

IMG2_3951

Malidoma Patrice Somé

 


Múdrosť na dnes

„Pre vyrovnanú myseľ je smrť len ďalším dobrodružstvom."

Čítali ste už ?